Landsmøtet er PBLs øverste organ. Her bestemmer eierne av PBLs medlemsbarnehager hva PBL skal jobbe med og for de neste to årene.
På landsmøtet vil også eventuelle forslag til vedtektsendringer og innkommende saker bli behandlet. Her er de viktigste fristene som du bør være oppmerksom på.
10. februar 2021 – frist for forslag til vedtektsendringer
Det er vedtektene i PBL som blant annet regulerer hvordan landsmøtet skal gjennomføres, inkludert regler for fullmakter, stemmegivning og andre forhold.
Forslag til endringer i vedtektene må være foreslått av styret, styremedlemmer eller en medlemsbarnehage senest tre måneder før landsmøtet. Medlemsbarnehagenes frist for å komme med egne forslag til vedtektsendringer er 10. februar og sendes til .
Klikk her for å se PBLs vedtekter.
1. mars 2021 - frist for å sende inn forslag på nye styrekandidater
Siste frist for å sende inn forslag på styrekandidater til valgkomiteen er 1. mars 2021. Forslag kan sendes til valgkomiteens leder Anita Gaustad på e-post til
29. mars 2021 – frist for innmelding av saker
Medlemsbarnehagene kan også melde inn saker til landsmøtet.
Fristen for å melde inn saker til PBL-styret er i vedtektene satt til seks uker før landsmøtet, altså 29. mars 2021. Forslag til innmeldte saker sendes
30. april 2021 – frist for påmelding
Medlemsbarnehagene vil få innkalling til landsmøtet senest to måneder før landsmøtestart. Lenke til påmeldingen vil åpne i god tid før dette.
Påmelding og alle former for fullmakter til landsmøtet må være mottatt administrasjonen 30. april 2021, altså senest ti dager før landsmøtet starter, for at deltaker skal ha tale-, forslags- og stemmerett.