Webinar om tilskuddsordningen for lokal kompetanseutvikling

Webinar om tilskuddsordningen for lokal kompetanseutvikling

Trenger din barnehage mer informasjon om hvordan dere kan søke midler til kompetanseutvikling? Bli med på webinar 8. januar.

Sted og tid

09:30 - 10:15
Webinar

Pris

Gratis

Målgruppe

Ledere og ansatte 

Fra 1. januar 2026 trer nye forskrifter i kraft for tilskuddsordningen Lokal kompetanseutvikling. Flere av PBLs medlemsbarnehager har gitt uttrykk for at de opplever manglende informasjon, at søknadsprosessene er krevende, og at det tar mer tid og ressurser enn de har tilgjengelig å søke om midler.

Vi inviterer derfor våre medlemmer til et informasjonsmøte, med mål om å gi nødvendig innsikt og praktisk veiledning slik at flere kan ta ordningen i bruk.

Agenda:

  • PBL informerer om tilskuddsordningen
  • Styremedlemmene Torstein Johannessen og Ragnhild Wiig deler sine erfaringer med ordningen og gir konkrete tips til hvordan man kan lykkes med samarbeid mellom kommune og private barnehager, samt hvordan man kan bygge gode nettverk for private barnehager.
  • Utdanningsdirektoratet informerer om sitt arbeid tilskuddsordningen.