Modul 1 tar for seg økonomi i barnehageledelse
Elisabeth Falck foreleser i modul 2. Markedskommunikasjon og mediekontakt
Organisasjonspsykologi og ledelse
PBL Lederutdanning: Organisasjonspsykologi og ledelse er skreddersydd mot barnehagers behov. Det settes opp en klasse og kurset vil ha to samlinger i Oslo og en i Bergen. Bilde viser studenter fra Markedskommunikasjon og mediekontakt.
Organisasjonspsykologi og ledelse tilbys, som de andre modulene, i samarbeid med Handelshøyskolen BI.
Lederutdanningen tar for seg de utfordringene barnehagene møter i hverdagen og gir gode verktøy for å håndtere disse. Modulen Organisasjon og ledelse er delt opp i tre samlinger og gir til sammen seks studiepoeng.
Tilpasset opplæring
Kurset er delt opp i tre samlinger der to av samlingene går i Oslo og en i Bergen. Jack Bjerkvik er fagansvarlig fra PBL. Han har inngående kunnskap om barnehager og er lydhør for tilbakemeldinger som gjør at teorien kan skreddersys etter barnehagens behov. Fagansvarlig fra BI er Stig Ytterstad.
Rådgivning og tilrettelegging
Gjennom rådgivning ønsker Bjerkvik å legge til rette for at lederne skal få et eierforhold til det de gjør og slik finne sine egne konklusjoner og en anvendbar ledelsesfilosofi. Det vil i stor grad bli lagt vekt på det å gå videre med kunnskapen slik at man kan anvende den i barnehagen i ledelse og jobbing med team.
Suksessverktøy
Et av verktøyene Bjerkvik benytter på lederkurs er Team Managment Profile (TMP). Denne profilen et svært godt utgangspunkt i når man skal jobbe med ledelse og team i barnehagen. Gjennom en analyse identifiseres lederens hovedpreferanser i en arbeidssituasjon og man får en tilbakemelding om beslutningsstil, styrker i lederskap og personlige egenskaper i mellommenneskelige forhold og teamarbeid.
Se mer informasjon i AKTIVITETSKALENDREN