Med et mål om å holde arbeidstakere friske og i arbeid skal Storebrand og PBL arrangere to årlige Friskkonferanser for barnehagene. Den første, med en lav lanseringspris, arrangeres i Bodø 10. mai.
- PBL og Storebrand ønsker langtidsfriske medarbeidere. Da den nye avtalen om pensjonsforsikring for PBL-A-medlemmer ble signert med Storebrand 1. mai 2009, var et samarbeid om to årlige "friskkonferanser" også en del av denne avtalen, sier Mari-Ann Willumsen, leder av PBL Medlemsservice, til pbl.no.
Med tema langtidsfrisk flytter den første Friskkonferansen oppmerksomheten fra sykdom og fravær til helse og nærvær. Konferansen skal gi deltakerne et verktøy for å bidra til at barnehagen kan få langtidsfriske medarbeidere.
Les mer om Friskkonferansen i Bodø 10. mai
Fra programmet:
- Hvordan øke trivsel og nærværsgrunner på jobben?
- Hva kan du som leder gjøre for å skape arbeidsglede, entusiasme og optimisme på jobben?
- Hvordan øke motivasjonen?
Målgruppe:
Ledere og pedagogisk ledere
Tid og sted:
Bodø 10. mai 2010
Varighet:
09.00 – 16.00
Pris:
PBL-A-medlem 400,- kroner
PBL-medlemmer 450,- kroner
Ikke-medlemmer 500,- kroner
Mer informasjon og påmelding