Avtalen PBL har med Norengros AS gir gode priser på renholdsprodukter, kontor- og datarekvisita, kantineprodukter og medisinsk forbruksmateriell.
Nå har også Norengros bestemt seg for å følge i PBLs fotspor og bli medlem av IEH.
– Vi ser at IEH kan være til stor nytte for oss når vi vurderer leverenadører i land med annen kultur enn vår, sier Hanne Martine Vedeler.
– Da kan vi bidra til bedre arbeidsforhold og betingelser for de som lager varene vi kjøper, samt unngå å havne i media i saker som gjelder arbeideres rettigheter og arbeidsforhold, forklarer Vedeler, som er kjedesjefen i Norengros AS.
IEH ble startet av Coop, Kirkens Nødhjelp, HSH og LO. Per i dag er det 106 medlemmer i IEH, og PBL har etter sin innmelding oppfordret alle våre samarbeidspartnere om å gjøre det samme.
Avtalen PBL har med Norengros på forbruksmateriell er både kostnads- og tidsbesparende for barnehagen.
Barnehagene får gunstige priser på kjerneproduktene i avtalen og gode medlemspriser på resten av sortimentet.
Norengros har utarbeidet en egen produktprisliste (PBL-katalogen) på varer som det erfaringsmessig brukes mye av i barnehager, noe som sikrer barnehagen en økonomisk besparelse ved å benytte deg av avtalen.
Du får det du trenger innen:
- Toalett-/tørkeprodukter og
renholdsprodukter
- Kantineprodukter
- Emballasje
- Kontor og datarekvisita