På pbl.no finner du råd og hjelp til deg som driver privat barnehage, samt informasjon om PBLs brede tilbud av produkter og tjenester. Innholdet på pbl.no er seksjonert etter tema. Bruk temaene i denne oversikten for å finne informasjonen du søker.

75 55 37 00

Rådgivning på nett

 

Finn en PBL-ansatt

Søk etter PBL-ansatte og deres ekspertiseområder

Private Barnehagers Landsforbund
Prinsens gate 91
8003 Bodø

Arild M. Olsen, administrerende direktør
Tlf: 75 55 37 30    Mobil:913 81 085
E-post:arild@pbl.no
Jørn-Tommy Schjelderup, viseadministrerende direktør
Avdeling:PBL
Tlf: 75 55 37 51    Mobil:97 52 38 21
E-post:jorn@pbl.no
Siw Sandvik, organisasjonsdirektør
Tlf: 75 55 38 44    Mobil:94 79 30 75
E-post:siw@pbl.no
Turid Bardo, advokat - faglig leder juridisk avdeling
Avdeling:PBL rådgivning - juridisk avdeling
Tlf: 75 55 37 38    Mobil:90 94 48 53
E-post:turid@pbl.no
Alf-Anton Røst , advokat
Avdeling:PBL rådgivning - juridisk avdeling
Tlf: 75 55 37 42    Mobil:90 51 13 37
E-post:alf-anton@pbl.no
Tom-Eirik Lauritzen, rådgiver
Avdeling:PBL Medlemsrådgivning
Tlf: 75 55 37 34   
E-post:tom-eirik@pbl.no
Cathrine Berntsen, advokat
Avdeling:PBL rådgivning - juridisk avdeling
Tlf: 75 55 37 39    Mobil:97 54 37 56
E-post:cathrine@pbl.no
Anne Vikjord Baadstø, advokatfullmektig
Avdeling:PBL rådgivning - juridisk avdeling
Tlf: 75 55 37 43    Mobil:95 07 11 91
E-post:anne.baadsto@pbl.no
Christian Didriksen, juridisk rådgiver
Avdeling:PBL rådgivning - juridisk avdeling
Tlf: 75 55 37 41    Mobil:91 72 16 75
E-post:christian@pbl.no
Nina Nordvik Torgersen, rådgiver
Avdeling:PBL Medlemsrådgivning
Tlf: 75 55 37 36   
E-post:nina@pbl.no
Christin Ingebrigtsen, seniorrådgiver
Avdeling:PBL Medlemsrådgivning
Tlf: 75 55 37 35   
E-post:christin@pbl.no
Karin Guttormsen, seniorrådgiver
Avdeling:PBL Medlemsrådgivning
Tlf: 75 55 37 33   
E-post:karing@pbl.no
Nils-Jørgen Mehus, juridisk rådgiver
Avdeling:PBL rådgivning - juridisk avdeling
Tlf: 75 55 38 51    Mobil:90 65 70 07
E-post:nils@pbl.no
Rigmor Larsen, seniorrådgiver
Avdeling:PBL Medlemsrådgivning
Tlf: 75 55 37 32    Mobil:95 08 63 08
E-post:rigmor@pbl.no
Line Charlott Hansen, juridisk rådgiver
Avdeling:PBL rådgivning - juridisk avdeling
Tlf: 75 55 38 45    Mobil:90 06 07 72
E-post:line@pbl.no
Petrine Skog, rådgiver
Avdeling:PBL Medlemsrådgivning
Tlf: 75 55 38 50   
E-post:petrine@pbl.no
Berit Edvardsen,
Avdeling:PBL Medlemsrådgivning
Tlf: 75 55 37 31    Mobil:91 58 37 51
E-post:berit@pbl.no
Espen Rokkan, direktør samfunnsøkonomisk avdeling
Avdeling:Samfunnsøkonomisk avdeling
Tlf: 75 55 37 37    Mobil:93 49 74 20
E-post:espen@pbl.no
Lill-Anita Rognmo Nilsen, økonom
Avdeling:Internøkonomi
Tlf: 75 55 37 48   
E-post:lill-anita@pbl.no

Kompetanseområde: OU og AFP fond

Ann-Heidi Pettersen, daglig leder
Avdeling:PBL Bedriftshelsetjeneste
Tlf: 75 55 38 65    Mobil:91 52 18 18
E-post:ann-heidi@pbl.no
Bjørn Helge Stien Hagen, økonomidirektør
Tlf: 75 55 37 45    Mobil:94 84 39 05
E-post:bjorns@pbl.no
Lena Johnsen, økonomi- og statistikkanalytiker
Avdeling:Samfunnsøkonomisk avdeling
Tlf: 75 55 37 47    Mobil:99 03 12 12
E-post:lena.johnsen@pbl.no
Hans-Are Nyheim, konsernadvokat
Tlf: 75 55 37 40    Mobil:99 60 44 42
E-post:hans-are@pbl.no

Kompetanseområde: Politikk, Tilskudd til drift

Anders Grønmo, statistikk- og økonomianalytiker
Avdeling:Samfunnsøkonomisk avdeling
Tlf: 75 55 38 69   
E-post:anders@pbl.no
Lasse Jensen, økonomi- og statistikkanalytiker
Avdeling:Samfunnsøkonomisk avdeling
Tlf: 75 55 38 57    Mobil:90 50 09 95
E-post:lasse@pbl.no
Monica Feldt, statistikk- og økonomianalytiker
Avdeling:Samfunnsøkonomisk avdeling
Tlf: 75 55 37 49    Mobil:98 64 19 56
E-post:monica@pbl.no
Arne Myrland, advokat
Avdeling:PBL rådgivning - juridisk avdeling
Tlf: 75 55 37 69    Mobil:91 17 34 10
E-post:arne@pbl.no
Bjørn-Kato Winther, fagleder samfunnsøkonomisk avdeling
Avdeling:Samfunnsøkonomisk avdeling
Tlf: 75 55 37 44    Mobil:92 68 27 35
E-post:bjornw@pbl.no
Marius Iversen, informasjonssjef
Avdeling:PBL Medlemsrådgivning - informasjonsavdelingen
Tlf: 75 55 37 52    Mobil:97 67 47 20
E-post:marius@pbl.no
Ellisiv Flatval, informasjonsrådgiver
Avdeling:PBL Medlemsrådgivning - informasjonsjonsavdelingen
Tlf: 75 55 37 53    Mobil:95 21 37 14
E-post:ellisiv@pbl.no
Linda Irén Brunstad, grafisk designer
Avdeling:PBL Medlemsrådgivning - informasjonsavdelingen
Tlf: 75 55 37 55    Mobil:91 71 31 64
E-post:linda.brunstad@pbl.no
Ingrid Bredesen Hangaas, kommunikasjonsrådgiver
Avdeling:PBL Medlemsrådgivning - informasjonsavdelingen
Tlf: 75 55 37 54    Mobil:48 11 86 64
E-post:ingrid@pbl.no
Hanne Merethe Edvardsen, regnskapsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskapstjenester
Tlf: 75 55 38 08   
E-post:hanne.edvardsen@pbl.no
Kari Vold Jensen, leder Opplæring og utdanning
Avdeling:Opplæring og utdanning
Tlf: 75 55 37 56    Mobil:95 21 40 47
E-post:kari@pbl.no
Frid Dalmo, kurskoordinator
Avdeling:Opplæring og utdanning
Tlf: 75 55 37 59   
E-post:frid@pbl.no

Kompetanseområde: PBL Kurs, PBL Lederutdanning

Johnny Raanes, salgssjef
Avdeling:PBL Medlemstjenester og produkter
Tlf: 75 55 37 57    Mobil:91 13 90 37
E-post:johnny@pbl.no
Anne-Lise Grundstad Meby, rådgiver kurs og konferanse
Avdeling:Opplæring og utdanning
Tlf: 75 55 37 58    Mobil:92 62 65 44
E-post:annelise@pbl.no

Kompetanseområde: PBL Kurs, PBL Lederutdanning

Mari-Ann Laastad, daglig leder PBL Medlemsservice
Avdeling:PBL Medlemstjenester og produkter
Tlf: 75 55 37 62    Mobil:97 96 10 55
E-post:mari-ann@pbl.no
Hege Iversen, rådgiver
Avdeling:PBL Medlemsrådgivning - forsikring og pensjon
Tlf: 75 55 37 67   
E-post:hege@pbl.no
Knut Ivar Forsmo, rådgiver
Avdeling:PBL Medlemsrådgivning - forsikring og pensjon
Tlf: 75 55 37 60   
E-post:knut@pbl.no
Linda L. Brennsæter, rådgiver
Avdeling:PBL Medlemstjenester og produkter
Tlf: 75 55 37 65    Mobil:95 99 41 21
E-post:linda@pbl.no
Arild Urskar, rådgiver
Avdeling:PBL Medlemsrådgivning - forsikring og pensjon
Tlf: 75 55 37 61   
E-post:arild.urskar@pbl.no
Anniken Beate Solheim, rådgiver PBL HMS
Avdeling:PBL Medlemstjenester og produkter
Tlf: 75 55 37 86    Mobil:47 64 69 98
E-post:anniken@pbl.no

Kompetanseområde: PBL Bedriftshelsetjeneste

Marianne Amundsen, Fagansvarlig PBL HMS
Avdeling:PBL Medlemstjenester og produkter
Tlf: 75 55 37 81    Mobil:99 50 74 27
E-post:marianne@pbl.no

Kompetanseområde: PBL HMS

Jøran Hetty, IT-support
Avdeling:PBL Medlemstjenester og produkter
Tlf: 75 55 37 68    Mobil:95 13 38 72
E-post:joran@pbl.no

Kompetanseområde: PBL Barnehageweb

Jon Mikkel Flaten, PBL HMS-ansvarlig
Avdeling:PBL Medlemstjenester og produkter
Tlf: 75 55 37 66   
E-post:mikkel@pbl.no
Hanne Kvaløsæter, rådgiver
Avdeling:PBL Bedriftshelsetjeneste
Tlf: 75 55 37 70    Mobil:90 15 01 39
E-post:hannek@pbl.no

Kompetanseområde: PBL Bedriftshelsetjeneste

Trine Holmvåg, nestleder
Avdeling:PBL Bedriftshelsetjeneste
Tlf: 75 55 37 71    Mobil:90 27 48 88
E-post:trine@pbl.no

Kompetanseområde: PBL Bedriftshelsetjeneste

Anne Britt Arntzen Løchen, fysioterapeut/HMS-rådgiver
Avdeling:PBL Bedriftshelsetjeneste
Tlf: 75 55 37 78    Mobil:93 43 39 80
E-post:annebritt@pbl.no
Elna Amundsen Wik, rådgiver
Avdeling:PBL Bedriftshelsetjeneste
Tlf: 75 55 37 88    Mobil:91 88 19 67
E-post:elna@pbl.no

Kompetanseområde: PBL Bedriftshelsetjeneste

Hege Hanssen, jordmor
Avdeling:PBL Bedriftshelsetjeneste
Tlf: 75 55 37 75    Mobil:90 83 95 78
E-post:hegeh@pbl.no

Kompetanseområde: PBL Bedriftshelsetjeneste

Kjell-Roger Storø, rådgiver
Avdeling:PBL Bedriftshelsetjeneste
Tlf: 75 55 37 79    Mobil:95 33 16 32
E-post:kjell@pbl.no
Ann-Helen Arntsen, sykepleier
Avdeling:PBL Bedriftshelsetjeneste
Tlf: 75 55 37 72    Mobil:48 28 21 99
E-post:ann-helen@pbl.no

Kompetanseområde: PBL Bedriftshelsetjeneste

Kjetil Landsverk, fysioterapeut
Avdeling:PBL Bedriftshelsetjeneste
Tlf: 75 55 38 58    Mobil:99 72 21 44
E-post:kjetil@pbl.no
Irmelin Krantz, rådgiver
Avdeling:PBL Bedriftshelsetjeneste
Tlf: 75 55 38 49    Mobil:90 23 99 19
E-post:irmelin@pbl.no
Mette Medby, lege
Avdeling:PBL Bedriftshelsetjeneste
Tlf: 75 55 38 60   
E-post:mette.medby@pbl.no
Kristin Wergeland, rådgiver
Avdeling:PBL Bedriftshelsetjeneste
Tlf: 75 55 38 62    Mobil:48 02 62 76
E-post:kristinw@pbl.no
Jannicke Traaen Tofsland, yrkeshygieniker
Avdeling:PBL Bedriftshelsetjeneste
Mobil:93 49 75 25
E-post:jannicke@pbl.no
Elin Schrøder, sykepleier
Avdeling:PBL Bedriftshelsetjeneste
Tlf: 75 55 37 73    Mobil:90 17 08 45
E-post:elin@pbl.no

Kompetanseområde: PBL Bedriftshelsetjeneste

Frøydis Våge, rådgiver
Avdeling:PBL Bedriftshelsetjeneste
Tlf: 75 55 37 89    Mobil:92 81 15 99
E-post:froydis@pbl.no
Anette Grainger, fysioterapeut
Avdeling:PBL Bedriftshelsetjeneste
Tlf: 75 55 37 76    Mobil:95 96 97 20
E-post:anette.grainger@pbl.no
Cecilie Forberg Stensen, regnskapsmedarbeider
Avdeling:PBL regnskapstjenester
Tlf: 75 55 37 98   
E-post:cecilie.stensen@pbl.no
Lindis Therese Thomassen, lønnsmedarbeider
Avdeling:PBL regnskapstjenester - lønn
Tlf: 75 55 38 00   
E-post:lindis@pbl.no
Britt Sund, lønnsmedarbeider
Avdeling:PBL regnskapstjenester - lønn
Tlf: 75 55 38 02   
E-post:britt@pbl.no
Marte Hopland Røstgård, regnskapsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskapstjenester
Tlf: 75 55 38 48   
E-post:marte@pbl.no
Sandra Brask Furnes, lønnsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskap - lønn
Tlf: 75 55 38 39   
E-post:sandra@pbl.no
Merete Holst Andersen, økonomisjef til leie
Avdeling:PBL Regnskapstjenester
Tlf: 75 55 38 47    Mobil:41 22 22 74
E-post:merete@pbl.no
Elisabeth Bech, regnskapsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskapstjenester
Tlf: 75 55 38 59   
E-post:elisabeth.bech@pbl.no
Mette Trymbo, lønnsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskapstjenester
Tlf: 75 55 38 55   
E-post:mette@pbl.no
Ingrid Henningsen, lønnsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskapstjenester
Tlf: 75 55 38 54   
E-post:ingrid.henningsen@pbl.no
Lill-Henny Haldorsen, Regnskapsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskapstjenester
Tlf: 75 55 38 67   
E-post:lill-henny@pbl.no
Ragnhild Krogh, regnskapsmedarbeider
Avdeling:PBL
Tlf: 75 55 37 96   
E-post:ragnhild@pbl.no
Susan Barstrand, autorisert regnskapsfører
Avdeling:PBL Regnskapstjenester
Tlf: 75 55 37 97   
E-post:susan@pbl.no
Anne-Line Kristensen, regnskapsfører
Avdeling:PBL Regnskapstjenester
Tlf: 75 55 38 64   
E-post:anne-line@pbl.no
Siv Torsdatter Johansen, lønnsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskap - lønn
Tlf: 75 55 38 41   
E-post:siv@pbl.no
Anne Fossgård, regnskapsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskapstjenester
Tlf: 75 55 38 13   
E-post:anne.fossgard@pbl.no
Solveig Helene Waage, lønnsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskapstjenester
Tlf: 75 55 38 63   
E-post:solveig@pbl.no
Karianne Felde Johansen, regnskapsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskapstjenester
Tlf: 75 55 38 18   
E-post:karianne@pbl.no
Ann-Veronika Eivik, servicemedarbeider
Avdeling:PBL-Huset AS
Tlf: 75 55 38 19   
E-post:ann-veronika@pbl.no
Aud Rangø, autorisert regnskapsfører
Avdeling:PBL Regnskapstjenester
Tlf: 75 55 38 03   
E-post:aud@pbl.no

Kompetanseområde: PBL Regnskapstjenester

Ina Merethe Fagerheim, Avdelingsleder lønn
Avdeling:PBL Regnskapstjenester -lønn
Tlf: 75 55 38 16    Mobil:40 01 35 99
E-post:ina@pbl.no
Linda Sande, regnskapsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskapstjenester
Tlf: 75 55 38 11   
E-post:linda.sande@pbl.no

Kompetanseområde: PBL Regnskapstjenester

Cathrine Gerhardsen, autorisert regnskapsfører
Avdeling:PBL Regnskapstjenester
Tlf: 75 55 38 06   
E-post:cathrineg@pbl.no
Heidi Vold, regnskapsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskapstjenester
Tlf: 75 55 38 05   
E-post:heidi@pbl.no
Gry Andersen, daglig leder PBL Regnskap
Avdeling:PBL Regnskapstjenester
Tlf: 75 55 38 15    Mobil:901 86 267
E-post:gry@pbl.no

Kompetanseområde: PBL Regnskapstjenester

Ann Jorid Jensen, regnskapsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskapstjenester
Tlf: 75 55 37 99   
E-post:annjorid@pbl.no

Kompetanseområde: PBL Regnskapstjenester

Karin Håkonsen, lønnsmedarbeider
Avdeling:PBL regnskapstjenester - lønn
Tlf: 75 55 38 01   
E-post:karin@pbl.no

Kompetanseområde: PBL Regnskapstjenester

Kitty Karlsen, lønnsmedarbeider
Avdeling:PBL regnskapstjenester - lønn
Tlf: 75 55 38 04   
E-post:kitty@pbl.no

Kompetanseområde: PBL Regnskapstjenester

Ann Torill Valvik, autorisert regnskapsfører
Avdeling:PBL Regnskapstjenester
Tlf: 75 55 37 92   
E-post:anntorill@pbl.no
Barbro Strand, regnskapsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskapstjenester
Tlf: 75 55 38 17   
E-post:barbro@pbl.no

Kompetanseområde: PBL Regnskapstjenester

Synnøve Jensen, autorisert regnskapsfører
Avdeling:PBL Regnskapstjenester
Tlf: 75 55 37 95    Mobil:41 28 70 27
E-post:synnove@pbl.no

Kompetanseområde: PBL Regnskapstjenester

Tone Berg, fakturaansvarlig
Avdeling:PBL Regnskapstjenester
Tlf: 75 55 37 91   
E-post:tone@pbl.no

Kompetanseområde: PBL Regnskapstjenester

Gunilla Blomkvist, regnskapsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskapstjenester
Tlf: 75 55 37 90   
E-post:gunilla.blomkvist@pbl.no
Rune Skaug, autorisert regnskapsfører
Avdeling:PBL Regnskapstjenester
Tlf: 75 55 38 10   
E-post:rune.skaug@pbl.no
Anita Tangstad, lønnsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskapstjenester - lønn
Tlf: 75 55 37 94   
E-post:anita@pbl.no
Lena Andreassen, regnskapsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskapstjenester
Tlf: 75 55 37 93   
E-post:lena@pbl.no
Liv Bente Antonsen, lønnsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskapstjenester - lønn
Tlf: 75 55 38 12   
E-post:liv@pbl.no
Eirunn Trodal, autorisert regnskapsfører
Avdeling:PBL Regnskapstjenester
Tlf: 75 55 38 14   
E-post:eirunn@pbl.no
Ingvill Tøhaugen, regnskapsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskapstjenester
Tlf: 75 55 38 09   
E-post:ingvill@pbl.no
Linda Bjørndal, lønns- og personalmedarbeider
Tlf: 75 55 38 40    Mobil:91 51 38 27
E-post:lindabj@pbl.no
Christine Klippenvåg Nordgård, styresekretær
Tlf: 75 55 38 21    Mobil:91 64 23 48
E-post:christine@pbl.no
Trude Kristiansen, internøkonomi
Tlf: 75 55 38 20    Mobil:97 41 70 19
E-post:trude@pbl.no
Judith Jakobsen, regnskapskonsulent
Tlf: 75 55 38 24    Mobil:95 27 09 65
E-post:judith@pbl.no
Frode Antonsen, redaktør
Avdeling:barnehage.no - nettsted og medlemsmagasin
Tlf: 75 55 38 25    Mobil:97 57 15 90
E-post:frode@pbl.no
Iris Lyngmo, journalist
Avdeling:barnehage.no - nettsted og medlemsmagasin
Tlf: 75 55 38 26    Mobil:97 70 66 51
E-post:iris@pbl.no
Trine Jonassen, journalist
Avdeling:barnehage.no - nettsted og medlemsmagasin
Tlf: 75 55 38 27    Mobil:91 77 75 27
E-post:trine.jonassen@pbl.no
Øyvind Lie, IT-konsulent
Avdeling:IT-avdelingen
Tlf: 75 55 38 31    Mobil:97 66 88 64
E-post:oyvind@pbl.no
Frank Roger Dahl, IT-leder
Avdeling:IT-avdelingen
Tlf: 75 55 38 34    Mobil:97 52 39 72
E-post:frank@pbl.no
Jan Ludvig Hansen, systemutvikler
Avdeling:IT-avdelingen
Tlf: 75 55 38 33    Mobil:97 03 41 77
E-post:jan@pbl.no
Espen Kristensen, prosjektleder
Avdeling:IT-avdelingen
Tlf: 75 55 38 29    Mobil:90 53 56 46
E-post:espen.kristensen@pbl.no
Harald Karlsen, IT-konsulent
Avdeling:IT-avdelingen
Tlf: 75 55 38 32    Mobil:90 65 71 52
E-post:harald@pbl.no
Gøran Kristensen, senior systemutvikler
Avdeling:IT-avdelingen
Tlf: 75 55 38 30    Mobil:46 66 30 70
E-post:goran@pbl.no
Vegard Kartfjord, utvikler
Avdeling:IT-avdelingen
Tlf: 75 55 38 53    Mobil:95 80 15 56
E-post:vegard@pbl.no
Elisabeth Hansen, systemutvikler
Avdeling:IT-avdelingen
Tlf: 75 55 38 28    Mobil:90 22 12 55
E-post:elisabeth@pbl.no
Iris Waleniussen Borge , kantine- og servicemedarbeider

E-post:iribor@pbl.no
Bjørn Karlsen, Prosjektleder PBL-Huset AS
Tlf: 75 55 37 63    Mobil:91 38 86 16
E-post:bjorn@pbl.no
Roger Tømmerås, ansvarlig konferanse og kantine
Tlf: 75 55 38 52    Mobil:93 03 86 17
E-post:roger@pbl.no
Alena Johansen, mottaksvert
Avdeling:PBL
Tlf: 75 55 38 35   
E-post:alena@pbl.no
Kirsten Myrvoll, kantinebestyrer
Tlf: 75 55 38 36   
E-post:kirsten@pbl.no
Wanja Wennberg, trivselskonsulent
Tlf: 75 55 38 37   
E-post:wanja@pbl.no
Bjørgunn Pedersen, servicemedarbeider
Tlf: 75 55 38 46   
E-post:bjorgunn@pbl.no