På pbl.no finner du råd og hjelp til deg som driver privat barnehage, samt informasjon om PBLs brede tilbud av produkter og tjenester. Innholdet på pbl.no er seksjonert etter tema. Bruk temaene i denne oversikten for å finne informasjonen du søker.

75 55 37 00

Rådgivning på nett

 

Finn en PBL-ansatt

Søk etter PBL-ansatte og deres ekspertiseområder

Private Barnehagers Landsforbund
Prinsens gate 91
8003 Bodø

Arild M. Olsen, administrerende direktør
Avdeling:PBL
Tlf: 75 55 37 30    Mobil:913 81 085
E-post:arild@pbl.no
Jørn-Tommy Schjelderup, viseadministrerende direktør
Avdeling:PBL
Tlf: 75 55 37 51    Mobil:975 23 821
E-post:jorn@pbl.no
Siw Sandvik, organisasjonsdirektør
Avdeling:PBL
Tlf: 75 55 38 44    Mobil:947 930 75
E-post:siw@pbl.no
Bjørn Helge Worren Stien, økonomidirektør
Avdeling:PBL
Tlf: 75 55 37 45    Mobil:948 439 05
E-post:bjorns@pbl.no
Christin Ingebrigtsen, seniorrådgiver
Avdeling:Medlemsrådgivning
Tlf: 75 55 37 35   
E-post:christin@pbl.no
Tom-Eirik Lauritzen, rådgiver
Avdeling:Medlemsrådgivning
Tlf: 75 55 37 34   
E-post:tom-eirik@pbl.no
Nina Nordvik Torgersen, rådgiver
Avdeling:Medlemsrådgivning
Tlf: 75 55 37 36   
E-post:nina@pbl.no
Karin Guttormsen, seniorrådgiver
Avdeling:Medlemsrådgivning
Tlf: 75 55 37 33   
E-post:karing@pbl.no
Rigmor Larsen, seniorrådgiver
Avdeling:Medlemsrådgivning
Tlf: 75 55 37 32    Mobil:950 863 08
E-post:rigmor@pbl.no
Berit Edvardsen, seniorrådgiver
Avdeling:Medlemsrådgivning
Tlf: 75 55 37 31    Mobil:915 837 51
E-post:berit@pbl.no
Cesilie Skauge Hansen, rådgiver
Avdeling:Juridisk avdeling
Tlf: 75 55 38 74   
E-post:cesilie@pbl.no
Line Charlott Hansen, advokatfullmektig
Avdeling:Juridisk avdeling
Tlf: 75 55 38 45    Mobil:900 607 72
E-post:line@pbl.no
Christian Didriksen, rådgiver
Avdeling:Juridisk avdeling
Tlf: 75 55 37 41    Mobil:917 216 75
E-post:christian@pbl.no
Turid Bardo, advokat - faglig leder
Avdeling:Juridisk avdeling
Tlf: 75 55 37 38    Mobil:909 448 53
E-post:turid@pbl.no
Cathrine Berntsen, advokat
Avdeling:Juridisk avdeling
Tlf: 75 55 37 39    Mobil:975 437 56
E-post:cathrine@pbl.no
Anne Vikjord Baadstø, advokatfullmektig
Avdeling:Juridisk avdeling
Tlf: 75 55 37 43    Mobil:950 711 91
E-post:anne.baadsto@pbl.no
Tor Eitran , advokat
Avdeling:Juridisk avdeling
Tlf: 75 55 37 85   
E-post:tor@pbl.no
Hege Iversen, rådgiver
Avdeling:Medlemsrådgivning - forsikring og pensjon
Tlf: 75 55 37 67   
E-post:hege@pbl.no
Arild Urskar, rådgiver
Avdeling:Medlemsrådgivning - forsikring og pensjon
Tlf: 75 55 37 61   
E-post:arild.urskar@pbl.no
Knut Ivar Forsmo, rådgiver
Avdeling:Medlemsrådgivning - forsikring og pensjon
Tlf: 75 55 37 60   
E-post:knut@pbl.no
Johnny Raanes, salgssjef
Avdeling:Medlemstjenester og produkter
Tlf: 75 55 37 57    Mobil:911 390 37
E-post:johnny@pbl.no
Jørn Anders Jørgensen , key account manager
Avdeling:Medlemstjenester og produkter
Tlf: 75 55 38 43    Mobil:982 44 452
E-post:jorn.anders@pbl.no
Linda L. Brennsæter, rådgiver
Avdeling:Medlemstjenester og produkter
Tlf: 75 55 37 65    Mobil:959 941 21
E-post:linda@pbl.no
Mari-Ann Laastad, daglig leder PBL Medlemsservice
Avdeling:Medlemstjenester og produkter
Tlf: 75 55 37 62    Mobil:97 96 10 55
E-post:mari-ann@pbl.no
Jon Mikkel Flaten, rådgiver
Avdeling:Medlemstjenester og produkter
Tlf: 75 55 37 66    Mobil:480 350 65
E-post:mikkel@pbl.no
Jøran Hetty, IT-support
Avdeling:Medlemstjenester og produkter
Tlf: 75 55 37 68    Mobil:951 338 72
E-post:joran@pbl.no
Harald Karlsen, IT-support
Avdeling:Medlemstjenester og produkter
Tlf: 75 55 38 32    Mobil:906 571 52
E-post:harald@pbl.no
Petrine Skog, sykepleier/rådgiver PBL HMS
Avdeling:Medlemstjenester og produkter
Tlf: 75 55 38 50   
E-post:petrine@pbl.no
Marianne Amundsen , ergoterapeut/rådgiver PBL HMS - i permisjon
Avdeling:Medlemstjenester og produkter
Tlf: 75 55 37 81    Mobil:995 074 27
E-post:marianne@pbl.no
Trine Holmvåg, sykepleier/fagansvarlig PBL HMS
Avdeling:Medlemstjenester og produkter
Tlf: 75 55 37 71    Mobil:902 748 88
E-post:trine@pbl.no
Bjørn-Kato Winther, fagleder
Avdeling:Samfunnsøkonomisk avdeling
Tlf: 75 55 37 44    Mobil:926 827 35
E-post:bjornw@pbl.no
Espen Rokkan, direktør for interessepolitikk
Avdeling:Samfunnsøkonomisk avdeling
Tlf: 75 55 37 37    Mobil:93 49 74 20
E-post:espen@pbl.no
Lena Johnsen, økonomi- og statistikkanalytiker
Avdeling:Samfunnsøkonomisk avdeling
Tlf: 75 55 37 47    Mobil:990 312 12
E-post:lena.johnsen@pbl.no
Anders Grønmo, økonomi- og statistikkanalytiker
Avdeling:Samfunnsøkonomisk avdeling
Tlf: 75 55 38 69   
E-post:anders@pbl.no
Lasse Jensen, økonomi- og statistikkanalytiker
Avdeling:Samfunnsøkonomisk avdeling
Tlf: 75 55 38 57    Mobil:905 009 95
E-post:lasse@pbl.no
Ingrid Bredesen Hangaas, kommunikasjonsrådgiver
Avdeling:Informasjonsavdelingen
Tlf: 75 55 37 54    Mobil:48 1 186 64
E-post:ingrid@pbl.no
Marius Iversen, informasjonssjef
Avdeling:Informasjonsavdelingen
Tlf: 75 55 37 52    Mobil:976 747 20
E-post:marius@pbl.no
Iris Lyngmo, informasjonsrådgiver
Avdeling:Informasjonsjonsavdelingen
Tlf: 75 55 38 26    Mobil:977 066 51
E-post:iris@pbl.no
Linda Irén Brunstad, grafisk designer
Avdeling:Informasjonsavdelingen
Tlf: 75 55 37 55    Mobil:917 131 64
E-post:linda.brunstad@pbl.no
Anne-Lise Grundstad Meby, leder
Avdeling:Kurs og konferanse
Tlf: 75 55 37 58    Mobil:926 265 44
E-post:annelise@pbl.no
Frid Dalmo, kurskoordinator
Avdeling:Kurs og konferanse
Tlf: 75 55 37 59   
E-post:frid@pbl.no
Jannicke Traaen Tofsland, yrkeshygieniker
Avdeling:PBL Bedriftshelsetjeneste
Mobil:934 975 25
E-post:jannicke@pbl.no
Ingeborg Sølvsberg Dolven, jordmor
Avdeling:PBL Bedriftshelsetjeneste
Tlf: 75 55 38 72   
E-post:ingeborg@pbl.no
Hege Hanssen, jordmor
Avdeling:PBL Bedriftshelsetjeneste
Tlf: 75 55 37 75    Mobil:908 395 78
E-post:hegeh@pbl.no
Elna Amundsen Wik, rådgiver
Avdeling:PBL Bedriftshelsetjeneste
Tlf: 75 55 37 88    Mobil:918 819 67
E-post:elna@pbl.no
Anne-Lise Hole Blakstad, sykepleier
Avdeling:PBL Bedriftshelsetjeneste
Tlf: 75 55 38 23   
E-post:anne-lise.blakstad@pbl.no
Kjetil Landsverk, fysioterapeut
Avdeling:PBL Bedriftshelsetjeneste
Tlf: 75 55 38 58    Mobil:997 221 44
E-post:kjetil@pbl.no
Frøydis Våge, rådgiver
Avdeling:PBL Bedriftshelsetjeneste
Tlf: 75 55 37 89    Mobil:92 81 15 99
E-post:froydis@pbl.no
Mette Medby, lege
Avdeling:PBL Bedriftshelsetjeneste
Tlf: 75 55 38 60   
E-post:mette.medby@pbl.no
Irmelin Krantz, rådgiver
Avdeling:PBL Bedriftshelsetjeneste
Tlf: 75 55 38 49    Mobil:902 399 19
E-post:irmelin@pbl.no
Anette Grainger, fysioterapeut
Avdeling:PBL Bedriftshelsetjeneste
Tlf: 75 55 37 76    Mobil:959 697 20
E-post:anette.grainger@pbl.no
Kjell-Roger Storø, rådgiver
Avdeling:PBL Bedriftshelsetjeneste
Tlf: 75 55 37 79    Mobil:953 316 32
E-post:kjell@pbl.no
Ann-Heidi Pettersen, daglig leder
Avdeling:PBL Bedriftshelsetjeneste
Tlf: 75 55 38 65    Mobil:915 218 18
E-post:ann-heidi@pbl.no
Kristin Wergeland, rådgiver
Avdeling:PBL Bedriftshelsetjeneste
Tlf: 75 55 38 62    Mobil:480 262 76
E-post:kristinw@pbl.no
Anne Britt Arntzen Løchen, fysioterapeut/HMS-rådgiver
Avdeling:PBL Bedriftshelsetjeneste
Tlf: 75 55 37 78    Mobil:934 339 80
E-post:annebritt@pbl.no
Hanne Kvaløsæter, rådgiver
Avdeling:PBL Bedriftshelsetjeneste
Tlf: 75 55 37 70    Mobil:901 501 39
E-post:hannek@pbl.no
Hans-Are Nyheim, konsernadvokat
Avdeling:PBL
Tlf: 75 55 37 40    Mobil:996 044 42
E-post:hans-are@pbl.no
Kari Vold Jensen, utviklingsleder
Avdeling:PBL
Tlf: 75 55 37 56    Mobil:952 140 47
E-post:kari@pbl.no
Linda Bjørndal, lønns- og økonomimedarbeider
Avdeling:Internøkonomi
Tlf: 75 55 38 40    Mobil:915 138 27
E-post:lindabj@pbl.no
Monica Feldt, prosjektleder
Avdeling:PBL
Tlf: 75 55 37 49    Mobil:986 419 56
E-post:monica@pbl.no
Lill-Anita Rognmo Nilsen, økonom
Avdeling:Internøkonomi
Tlf: 75 55 37 48   
E-post:lill-anita@pbl.no
Christine Klippenvåg Nordgård, styresekretær
Avdeling:PBL
Tlf: 75 55 38 21    Mobil:916 423 48
E-post:christine@pbl.no
Ragnhild Krogh, regnskapsleder
Avdeling:Internøkonomi
Tlf: 75 55 37 96   
E-post:ragnhild@pbl.no
Judith Jakobsen, regnskapskonsulent
Avdeling:Internøkonomi
Tlf: 75 55 38 24    Mobil:952 709 65
E-post:judith@pbl.no
Elin Schrøder, personalsjef
Avdeling:PBL
Tlf: 75 55 37 73    Mobil:901 708 45
E-post:elin@pbl.no
Bjørn Karlsen, prosjektleder
Avdeling:PBL-Huset AS
Tlf: 75 55 37 63    Mobil:913 886 16
E-post:bjorn@pbl.no
Merete Holst Andersen, økonomisjef til leie
Avdeling:PBL Regnskap
Tlf: 75 55 38 47    Mobil:412 222 74
E-post:merete@pbl.no
Ann Torill Valvik, autorisert regnskapsfører
Avdeling:PBL Regnskap
Tlf: 75 55 37 92   
E-post:anntorill@pbl.no
Gry Andersen, daglig leder PBL Regnskap
Avdeling:PBL Regnskap
Tlf: 75 55 38 15    Mobil:901 86 267
E-post:gry@pbl.no
Tone Berg, fakturaansvarlig
Avdeling:PBL Regnskap
Tlf: 75 55 37 91   
E-post:tone@pbl.no
Anne Fossgård, autorisert regnskapsfører
Avdeling:PBL Regnskap
Tlf: 75 55 38 13   
E-post:anne.fossgard@pbl.no
Synnøve Jensen, autorisert regnskapsfører
Avdeling:PBL Regnskap
Tlf: 75 55 37 95    Mobil:412 870 27
E-post:synnove@pbl.no
Barbro Strand, regnskapsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskap
Tlf: 75 55 38 17   
E-post:barbro@pbl.no
Kjersti Valberg, regnskapsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskap
Tlf: 75 55 38 48   
E-post:kjersti@pbl.no
Siv Tove Engmo, regnskapsmedarebeider
Avdeling:PBL Regnskap
Tlf: 75 55 37 64   
E-post:siv.engmo@pbl.no
Eva Kristin Utsi Gullerud , regnskapsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskap
Tlf: 75 55 38 70   
E-post:eva@pbl.no
Aud Rangø, autorisert regnskapsfører
Avdeling:PBL Regnskap
Tlf: 75 55 38 03   
E-post:aud@pbl.no
Laila Olsen, regnskapsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskap
Tlf: 75 55 37 87   
E-post:laila@pbl.no
Lill-Henny Haldorsen, regnskapsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskap
Tlf: 75 55 38 67   
E-post:lill-henny@pbl.no
Anne-Line Kristensen, autorisert regnskapsfører
Avdeling:PBL Regnskap
Tlf: 75 55 38 64   
E-post:anne-line@pbl.no
Hanne Merethe Edvardsen, regnskapsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskap
Tlf: 75 55 38 08   
E-post:hanne.edvardsen@pbl.no
Kristin Haugland Smith, regnskapsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskap
Tlf: 75 55 37 84   
E-post:krismi@pbl.no
Ann Jorid Jensen, regnskapsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskap
Tlf: 75 55 37 99   
E-post:annjorid@pbl.no
Gunilla Blomkvist, regnskapsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskap
Tlf: 75 55 37 90   
E-post:gunilla.blomkvist@pbl.no
Lena Andreassen, regnskapsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskap
Tlf: 75 55 37 93   
E-post:lena@pbl.no
Ann-Veronika Eivik, regnskapsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskap
Tlf: 75 55 38 19   
E-post:ann-veronika@pbl.no
Rune Skaug, autorisert regnskapsfører
Avdeling:PBL Regnskap
Tlf: 75 55 38 10   
E-post:rune.skaug@pbl.no
Linda Sande, regnskapsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskap
Tlf: 75 55 38 11   
E-post:linda.sande@pbl.no
Ingvill Tøhaugen, regnskapsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskap
Tlf: 75 55 38 09   
E-post:ingvill@pbl.no
Karianne Felde Johansen, regnskapsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskap
Tlf: 75 55 38 18   
E-post:karianne@pbl.no
Heidi Vold, regnskapsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskap
Tlf: 75 55 38 05   
E-post:heidi@pbl.no
Eirunn Trodal, autorisert regnskapsfører
Avdeling:PBL Regnskap
Tlf: 75 55 38 14   
E-post:eirunn@pbl.no
Cecilie Forberg Stensen, regnskapsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskap
Tlf: 75 55 37 98   
E-post:cecilie.stensen@pbl.no
Susan Barstrand, autorisert regnskapsfører og salgsrådgiver
Avdeling:PBL Regnskap
Tlf: 75 55 37 97   
E-post:susan@pbl.no
Karin Håkonsen, lønnsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskap, avdeling lønn
Tlf: 75 55 38 01   
E-post:karin@pbl.no

Kompetanseområde: PBL Regnskapstjenester

Solveig Helene Waage, lønnsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskap, avdeling lønn
Tlf: 75 55 38 63   
E-post:solveig@pbl.no
Anita Tangstad, lønnsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskap, avdeling lønn
Tlf: 75 55 37 94   
E-post:anita@pbl.no
Britt Sund, lønnsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskap, avdeling lønn
Tlf: 75 55 38 02   
E-post:britt@pbl.no
Ina Merethe Fagerheim, leder
Avdeling:PBL Regnskap, avdeling lønn
Tlf: 75 55 38 16    Mobil:400 135 99
E-post:ina@pbl.no
Siv Torsdatter Johansen, lønnsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskap, avdeling lønn
Tlf: 75 55 38 41   
E-post:siv@pbl.no
Liv Bente Antonsen, lønnsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskap, avdeling lønn
Tlf: 75 55 38 12   
E-post:liv@pbl.no
Kitty Karlsen, lønnsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskap, avdeling lønn
Tlf: 75 55 38 04   
E-post:kitty@pbl.no
Ingrid Henningsen, lønnsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskap, avdeling lønn
Tlf: 75 55 38 54   
E-post:ingrid.henningsen@pbl.no
Sandra Brask Furnes, lønnsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskap, avdeling lønn
Tlf: 75 55 38 39   
E-post:sandra@pbl.no
Mette Trymbo, lønnsmedarbeider
Avdeling:PBL Regnskap, avdeling lønn
Tlf: 75 55 38 55   
E-post:mette@pbl.no
Frode Antonsen , redaktør - i permisjon
Avdeling:barnehage.no - nyheter for og om barnehagesektoren
Tlf: 75 55 38 25    Mobil:975 715 90
E-post:frode@pbl.no
Silje Wiken Sandgrind, journalist
Avdeling:barnehage.no - nyheter for og om barnehagesektoren
Tlf: 75 55 38 56    Mobil:907 434 28
E-post:silje@pbl.no
Trine Jonassen, journalist
Avdeling:barnehage.no - nyheter for og om barnehagesektoren
Tlf: 75 55 38 27    Mobil:917 775 27
E-post:trine.jonassen@pbl.no
Bjørge Susæg Stafsnes, systemutvikler
Avdeling:IT-avdelingen
Tlf: 75 55 38 71   
E-post:bjorge@pbl.no
Frank Roger Dahl, IT-leder
Avdeling:IT-avdelingen
Tlf: 75 55 38 34    Mobil:975 239 72
E-post:frank@pbl.no
Vegard Kartfjord, systemutvikler
Avdeling:IT-avdelingen
Tlf: 75 55 38 53    Mobil:958 015 56
E-post:vegard@pbl.no
Jan Ludvig Hansen, systemutvikler
Avdeling:IT-avdelingen
Tlf: 75 55 38 33    Mobil:970 341 77
E-post:jan@pbl.no
Gøran Kristensen, senior systemutvikler
Avdeling:IT-avdelingen
Tlf: 75 55 38 30    Mobil:466 630 70
E-post:goran@pbl.no
Elisabeth Hansen, systemutvikler
Avdeling:IT-avdelingen
Tlf: 75 55 38 28    Mobil:902 212 55
E-post:elisabeth@pbl.no
Øyvind Lie, IT-konsulent
Avdeling:IT-avdelingen
Tlf: 75 55 38 31    Mobil:976 688 64
E-post:oyvind@pbl.no
Espen Kristensen, prosjektleder
Avdeling:IT-avdelingen
Tlf: 75 55 38 29    Mobil:905 356 46
E-post:espen.kristensen@pbl.no
Alena Johansen, mottaksvert
Avdeling:PBL
Tlf: 75 55 38 35   
E-post:alena@pbl.no
Bjørgunn Pedersen, Kantine- og servicemedarbeider
Avdeling:PBL Konferansesenter
Tlf: 75 55 38 46   
E-post:bjorgunn@pbl.no
Wanja Wennberg, trivselskonsulent
Avdeling:PBL
Tlf: 75 55 38 37   
E-post:wanja@pbl.no
Kirsten Myrvoll, kantine- og servicemedarbeider
Avdeling:PBL Konferansesenter
Tlf: 75 55 38 36   
E-post:kirsten@pbl.no
Iris Waleniussen Borge , kantine- og servicemedarbeider
Avdeling:PBL Konferansesenter

E-post:iribor@pbl.no
Roger Tømmerås, ansvarlig konferanse og kantine
Avdeling:PBL Konferansesenter
Tlf: 75 55 38 52    Mobil:93 03 86 17
E-post:roger@pbl.no