På pbl.no finner du råd og hjelp til deg som driver privat barnehage, samt informasjon om PBLs brede tilbud av produkter og tjenester. Innholdet på pbl.no er seksjonert etter tema. Bruk temaene i denne oversikten for å finne informasjonen du søker.

75 55 37 00

Rådgivning på nett

Vi har tatt inn barn fra nabokommunen. Har vi rett til tilskudd for dette barnet?

Ja, dette følger av forskrift om likeverdig behandlig ved tildeling av offentlige tilskudd til ikke-kommunale barnehager.

Av: Monica Feldt     25.01.2011

I barnehagens vedtekter skal det fremkomme hva som er barnehagens opptakskrets. Barnehagen skal ha tilskudd til disse barna selv om de ikke er bosatt i kommunen, jamfør § 11 i forskriften. ...

Det kreves medlemskap i PBL for å se innholdet på denne siden. Logg inn nedenfor med ditt brukernavn og passord, eller les mer om medlemskap i PBL her.
Brukernavn:
Passord: